Mağaza Tasarımında Ormandan Esinlenmek: The Forest

Japon mimar Kengo Kuma, Valextra için The Forest başlıklı iç mekanda müşterileri büyülü bir kent ormanına ve masalsı bir mekana açıyor. Mimar, mekân boyunca dağıtılan 136 ahşap çıta üzerine oturtulmuş Valextra’nın deri eşyalarını sergilerken, hem uzamsal bir deneyim hem de görsel keşif mekanlarında bir güzergah oluşturuyor.

0 2.689
Japon mimar Kengo Kuma, Valextra için The Forest başlıklı iç mekanda müşterileri büyülü bir kent ormanına ve masalsı bir mekana açıyor.

Mimar, mekân boyunca dağıtılan 136 ahşap çıta üzerine oturtulmuş Valextra’nın deri eşyalarını sergilerken, hem uzamsal bir deneyim hem de görsel keşif mekanlarında bir güzergah oluşturuyor. Ahşap, bir orman dağılımını taklit ederek ve hem tanıdık hem de beklenmedik bir ortamla sonuçlanacak şekilde atölye boyunca belirgin bir rahat düzenlemede sergilenir. Bu kavram, mimarın kişisel yaratıcı vizyonunun kalbinde yer alır: Kentsel metropollerin kalbinde, yaşam kalitesi için vazgeçilmez bir gereksinim olan doğal hafifliği yeniden yaratma ihtiyacı. Kuma’nın yaklaşımı, insanın ihtiyaçlarına, çevreye ve dünya gezegenine saygılı ve bu proje için, el yapımı, özel yapım görsel özelliklere sahip sıcak, dokunsal bir ortam yaratmak için kullandığı çağdaş mimari referanslara odaklandı. 

Renkler detaylarla zenginleştirilmiş doğal bir palet kullanarak alanı canlandırır. Butiğin her odası, daha soğuk tonlar ve daha sıcak bestelerden oluşan bir düzenlemeden gelişen ormanlık esintili renklere dayanan farklı bir renk hikayesine sahiptir. Metamorfik orman, İtalyan sokak sanatçısı El Gato Chimney tarafından tasarlanan ipek eşarplarda sergilenen bir dizi büyük ölçekli çizimlerle tamamlandı.

 

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.