California Çölünde Fütüristik Bir Konteyner Tasarımı

Mimar James Whitaker, California çölünde bir yıldız patlamasını andıran fütüristik ve modern bir konteynır ev tasarladı.

0 2.229

Mimar James Whitaker, California çölünde bir yıldız patlamasını andıran fütüristik ve modern bir konteyner ev tasarladı.

Günümüzde  yenilikçi nakliye konteyner ev örnekleri gördüğümüz halde, Whitaker’ın tasarımı zarif, sofistike ve işlevsel olduğu kadar heykel niteliği taşıyan benzersiz bir çalışma.  Joshua Tree Residence, vahşi yaşam alanının yakınında 90 dönümü bulan bir alanda bulunacak ve çift için bir tatil evi görevi görecek.  Peyzaja bakıldığında  müşteri isteği doğrultusunda Whitaker’ın gerçekleştirilmemiş bir nakliye konteyneri konseptinden yola çıktığı görülüyor. Londra’daki ofisinde Whitaker ile yapılan görüşmeler sonucu bu iş 200 metrekarelik bir konuta dönüştürülmüş. Tatil evi bir oturma odası, mutfak, yemek alanı ve beton zeminler ve minimal bir dekora sahip olan üç yatak odası içeriyor.

Beyaz boyalı nakliye konteynerları  manzara ile uyum içinde olan temiz, ferah bir görünüm uyandırıyor. Güneş panelleri bulunan yakındaki bir yerleşim yeri eve enerji sağlayacak ve konteynerın yıldız patlaması konfigürasyonu mimar tarafından özenle planlanmış. Whitaker, “Her konteyner, manzara görüntülerini en üst düzeye çıkarmak ya da bireysel kullanımlarına bağlı olarak gizlilik sağlamak amacıyla topografyayı kullanmak üzere yönlendirildi” diye açıklıyor. Tasarımın inşaatı, önümüzdeki yıl Whitaker’ın film yapımcısı müşterisi ve eşi için California çölünde başlayacak.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.