Çocukların Kendi Mobilyalarını Tasarlayabilecekleri Bir Oyuncak Mobilya

Seul merkezli firması G280 tasarım stüdyosu tarafından tasarlanan Toniture (Toy + Furniture), çocukların hayal gücünü geliştirmek için tasarlanmış bir projedir. Çocukluğumuzda oynadığımız bilim kutusu Meccano'dan esinlenilmiştir. 

1 1.694
Seul merkezli firması G280 tasarım stüdyosu tarafından tasarlanan Toniture (Toy + Furniture), çocukların hayal gücünü geliştirmek için tasarlanmış bir projedir. Çocukluğumuzda oynadığımız bilim kutusu Meccano’dan esinlenilmiştir. 

Toniture, 10 cm aralıklarla noktalardan oluşur. Masalar, sandalyeler ve raflar, cıvata ve somunlarla sabitlenebilir. Her bir parça çocuklara uygun boyutta monte edilebilen parçalardan oluşur. Şekilli panolar ve çelik yapılar sunar. Çocuklar, kendi nesnelerini yaratmak için çeşitli boyutlarda modülleri inşa edebilir, birleştirip yapılaştırabilir. Bu proje, çocukların fikirlerinin pratik bir şekilde uygulanması yoluyla beynin bilişsel gelişimini tetikler. Kit, herhangi bir alet gerektirmeyen, çocukların tasarımları kendilerinin yapmasını kolaylaştıran geniş parçalara sahip. Çocuklar mobilyayı yaparken sıkışırsa, çeşitli fikirlere sahip olan kılavuzu referans alabilirler.

Meccano


Kaynak Design Studio G280
1 Yorum
  1. goksin diyor

    bu kiti nereden satin alabliriz

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.