Uluslararası en iyi mimarlık ve iç mimarlık siteleri

Dünya'da en çok takip edilen mimarlık, iç mimarlık ve tasarım haber sitelerini sizler için derledik. İlham kaynağı mimari ve iç mimari projeler de burada.

1 74.521

İnternet ortamı aynı zamanda tasarımcıların da ilham kaynağı haline geldi. Artık dünyada tasarlanan mimari yapılar, iç mekan tasarımları, ürün tasarımları ve daha birçok tasarım alanındaki güncel tasarımları belirli web siteleri üzerinden takip etmeniz mümkün hale geldi.

Bu yazıda sizler için uluslararası arenada kendinden sıkça söz ettiren mimarlık ve iç mimarlık sitelerini derledik.

İç Mimarlık Siteleri

archilovers.com

Tartışmasız dünyanın en büyük iç mekan tasarımı arşivi. Bu sitede birçok mimarlık ofisi, freelance iç mimarlar kendi projelerini paylaşabiliyor ve dünyanın her noktasındaki iç mimarların tasarımlarını inceleyip takip edebiliyorsunuz.

interiordesign.net

İç mekan tasarımları, ürün tasarımları ve çeşitli etkinlik haberlerinin bulunduğu bir web sitesidir. Çeşitli tasarım ve yarışma haberlerinin de bulunduğu bu sitede özellikle pdf dergilik kütüphanesinin bulunduğu bir sayfa var ki gerçekten çok başarılı. Ziyaret etmek isteyen iç mekan tasarımı meraklıları bu siteyi ziyaret edebilir.

home-designing.com

Bir evin tüm mekanları (oturma odası, salon, mutfak vs) için tasarım ve mobilya önerileri de dahil olmak üzere pek çok alternatifin bulunduğu bir web sitesidir. Ev dekorasyonu ile ilgilenenler için de parlak fikirlerin sunulduğunu söyleyebilirim.

houzz.com

Bu dev tasarım kütüphanesi sitesi özellikle iç mekan ve aksesuarlar ile çeşitli tasarım ürünlere odaklı geniş spektrum sunan en kapsamlı iç mimarlık sitelerinden biri diyebiliriz. Üye olarak kendi profilinizi ve beğenilerinizi müşterilerinizle paylaşabileceğiniz popüler platformlardan birisi. Tasarımlar için ilham verici örnekleri üstelik fiyatlandırarak da sunması güzel bir ayrıcalık.

freshome.com

Sitenin arayüzü gerçekten harika ve oldukça sade bir konsepte sahip. Projelerinizde cephe tasarımı  ve iç mekan fikirleri konularında oldukça faydalanabileceğiniz güzel bir web sitesidir. Blog tarzında proje ve yazılar paylaşıyor.

design-milk.com

İç mekan tasarımları ve dekoratif tasarım fikirlerine ulaşabileceğiniz bu web sitesi ara ara mimari paylaşımlarda da bulunuyor.

designtaxi.com

Tasarım, sanat ve çeşitli grafik çalışmalarının da bulunduğu bu web sitesi konsepti itibariyle sizleri çeşitli fikirlere taksi yolculuğuna çıkarıyor.

designhunter.co.uk

Özellikle iç mekan ve tasarım ürün meraklıları için güzel bir site.

thecoolhunter.net

The Cool Hunter büyük bir tasarım arşividir. Gene ilham kaynağı arayışlarınızda bolca vakit geçirebileceğiniz farklı iç mekan tasarımı ve dekorasyon önerileri sunan bir web sitesi.

designhunter.net

İlham kaynağı siteler arasında, iç mekan tasarımı ve dekorasyon önerilerinin yer aldığı bu siteyi takip edebilirsiniz.

 

 

Mimarlık Siteleri

archdaily.com

Mimarlık deyince akla gelen ilk sitelerden birisidir. Birçok mimari projenin yer aldığı bu site aynı zamanda mimarlık sektörünün haber kaynaklarından birisidir.

architizer.com

Dünya’nın tartışmasız en büyük mimari proje arşivi. Eğer mimari projelerde ilham kaynağı projeler arıyorsanız bu siteyi ziyaret etmelisiniz. Gene dünyanın her yerinden mimari projelerin yer aldığı bu site sizde bağımlılık yapacak. Aynı zamanda belli dönemlerde ödül törenleri de gerçekleştiriyor.

archinect.com

Gene mimarlık haberleri konusunda diğer popüler sitedir. Tasarımı biraz yorucu olduğundan genelde google aratmalarında tercih edilir.

 

architecturaldigest.com

Gene ünlü mimarlık bloglarından birisi. Proje bazında bloglama yapılıyor.

archpaper.com

Mimarlık haberlerinin ve çeşitli mimari projelerin yer aldığı güncel haber sitesidir.

 

Ürün Tasarımı Siteleri

archiproducts.com

Şüphesiz özellikle iç mimar ve endüstriyel tasarımcıların göz bebeği olan bu site, dünyanın her yerinden farklı ürün tasarımlarına ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda ürünlerinizi bu site üzerinden satabilir ya da beğendiğiniz ürünleri bu site aracılığı ile alabilirsiniz.

designboom.com

Aslında hem mimarlık haberleri, hem iç mimarlık haberleri hem de endüstriyel ürün tasarımı haberlerinin ve projelerinin yer aldığı başarılı sitelerden birisidir.

dezeen.com

Gene dünyanın en popüler tasarım bloglarından biri dezeen.com’dur. Güncel olarak dünyadaki tasarım haberlerini ve ürün tasarımlarını takip edebileceğiniz sitelerden birisidir.

dornob.com

Ürün tasarımları ve endüstriyel tasarımlar da dahil olmak üzere oldukça efektif paylaşımları bulunmaktadır.


Ve elbette ki tüm ulusal ve uluslararası mimarlık, iç mimarlık ve tasarım haberlerinin, yarışma, etkinlik duyurularının yer aldığı icmimarlikdergisi.com ! 🙂 Sadece en güncel ve en iyi haberleri takip etmek için bizi izlemeniz yeterli…

1 Yorum
  1. Ahmet K diyor

    Mimarlık gibi mesleklerin yeni fikirlere ulaşabilmesi yenilikçi değerlere erişebilmesi için mimarlık sitelerine ihtiyaç var.Bu anlamda size de çok teşekkür ederiz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.