Terkedilmiş Bir Ofis Binasının Cephesindeki Fermuar Enstalasyonu

İngiliz ressam Alex Chinneck'in en son eseri, büyük bir fermuarın terkedilmiş bir ofis binasının cephesini açtığı görünen sürrealist bir enstalasyon olan "Public To The Public" başlığını taşıyor.

0 838
İngiliz ressam Alex Chinneck’in en son eseri, büyük bir fermuarın terkedilmiş bir ofis binasının cephesini açtığı görünen sürrealist bir enstalasyon olan “Public To The Public” başlığını taşıyor.

İngiltere’nin Kent bölgesindeki mütevazı bir sokakta bulunan sekiz metrelik tesis, terkedilmiş iç mekanı ortaya çıkarmak için fermuarlı duvar açıklığının yanılsamasına sahip. Sanatçının web sitesinde, çalışmasının “içinde bulundukları yeri canlandıran, içeriğe duyarlı müdahaleler” ürettiğini belirtiyor. Binanın tarihini bir deri ve tekstil üreticisi olarak anımsatan, halihazırda boş olan ve yıkımla karşı karşıya olan bir kamusal alanı yeniden canlandıran sanat eserleri için uygun bir açıklama. Bir apartmanın tuğla cephesi, ikiye ayrılan bir bina ve bir asfalt dalgasında kalkık bir araba da dahil olmak üzere fiziksel dünyayı çarpıtan görünen yaratıcı kamu enstalasyonları ile tanınıyor.

Kaynak Ignant
Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.