Meksika’nın Sahilinde Heykel Gibi Konser Salonu

Meksika'nın Boca del Río şehrinde Rojkind Arquitectos, kentin orkestrasını barındıracak bir yapı olan Foro Boca' yı tamamladı. Proje, kentin merkezinde bir kıyı caddesi boyunca yer alır ve mahalleyi canlandırmak için daha büyük bir planın parçası haline gelir.

0 2.414
Meksika’nın Boca del Río şehrinde Rojkind Arquitectos, kentin orkestrasını barındıracak bir yapı olan Foro Boca’ yı tamamladı. Proje, kentin merkezinde bir kıyı caddesi boyunca yer alır ve mahalleyi canlandırmak için daha büyük bir planın parçası haline gelir.

Rojkind Arquitectos tarafından geliştirilen plan, bozulan kentsel alanı yeniden canlandırmayı amaçlayarak ve kıyıların hemen üzerinde yer alan bir konser salonu inşa etti. Somut hacimler konser salonunda çeşitli programlar yapılacak, ana sahne klasik gelenek ve çağdaş müzikler için 966 seyirci kapasitesine sahip. Bu arada, yapının arka kısmı, gerekli tüm imkanları içeren orkestra için özel olarak tasarlanmıştır. 2014 yılında kurulan Boca del Rio orkestrası, kentin kültürel hayatının kalbi haline getiren yerli ve yabancı müzisyenleri cezbetmiştir. Orkestra konserleri yıllık bir sezon sağlamak yanı sıra, merkezi orquestando armonia adlı düşük gelirli ailelerin çocukları için bir okul sonrası sosyal kalkınma programına ev sahipliği yapacak.

Foro Boca, bölgede modernliği teşvik edebilen kentsel bir yapı olarak işlev görme amacına sahip. Formun kendisi şehrin bu bölümünün altyapısının ve kentsel imajının yeniden inşasına ve yenilenmesine izin veren bir araç.

Kaynak Dezeen
Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.