MOLO İmzalı Bir Aydınlatma Tasarımı ‘Softlight’

Uzun zamandır aydınlatma üzerine çalışmalar yapan Vancouver merkezli bir tasarım ofisi olan Molo yeni ürün tasarımı 'Softlight'ı kamuoyuna duyurdu.

0 404

Softlight aydınlatma tasarımında beyaz petek dokusu kullanan tasarımcılar, pek çok biçimde kullanılabilen inovatif bir çalışma ortaya koymuşlar. Beyaz renkli ve esnek bir malzeme olan fleksiden üretilen aydınlatma deniz kestanelerinden esinlenilerek tasarlanmış. Aynı zamanda tasarımın ana malzemesi  yırtılmaya ve suya dayanıklı. Ancak yine de etrafına yumuşak bir ışıltı vererek huzurlu bir ortam oluşmasını sağlıyor. Parçalar daire olacak şekilde biraraya getirildiğinde gizlenmiş olan  toprak mıknatısların birbirine bağlanmasını sağlıyor. Asimetrik tasarım, onu hangi yönde germek istediğinize bağlı olarak iki farklı formun oluşturulmasına olanak tanıyor. Yassı tarafı dışarı doğru çevirdiğinizde bir koni şekli oluşurken yuvarlak tarafı çevirdiğinizde daha geleneksel kavisli bir biçim oluşturuyor.

Softlight, 16 Kasım 2017’den 8 Ocak 2018’e kadar Toyama Valiliği Sanat ve Tasarım Müzesi’nde ve  “Sanat ve Tasarım, Malzeme ile Diyalog” fuarında sergilenecek.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.