DesignON Ankara Ofisi

0 2.231

12-jpg

Proje Yeri: Ankara
Proje Ofisi: DesignON
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
Tasarım Ekibi: Mert Işık, Bedran U. Kılavuz
İşveren: DesignON
Fotoğraf: Arda Ayderman
İnşaat Bitiş Yılı: 2015
Toplam İnşaat Alanı: 230 m2

DesignON Ankara’da Paragon Tower’da bulunan ofislerinin tasarımını anlatıyor:

Tasarım plan düzleminde fonksiyonel ve alan kayıplarını minimize eden rasyonel bir düzen ile 3. Boyutta alışılagelmiş görme biçimlerini kırmayı deneyen dinamik bir denge üzerinden geliştirilmiştir. Renkli, özgün, katılımcı ve çalışanlarda aidiyet duygusu oluşturacak bir mekan kurgusu benimsenmiştir. Bu bağlamda trapezoidal yüzeyleri ile aykırı bir kütle olarak tasarlanan toplantı odası, girişte karşılayıcı ve güçlü kompozisyonu ile yer alırken aynı zamanda etrafındaki mekanları ve yaya sirkülasyonunu tanımlayan bir elemandır. Toplantı odası,kütüphane ve açık ofis arasında oluşturulan fiziksel ve görsel ilişki araştırma ve tartışma ortamını destekler bir tavırla tasarlanmıştır.

Mekan içerisinde yer alan bütün elemanlar yer yer farklı renkleri ve geometri ile öne çıkarken yer yer de sakin tavırları ile oluşturulmak istenen görsel bütünün içerisinde yerlerini alırlar.
Ana malzeme seçimleri olarak ağırlıklı fonu oluşturan beyaz yüzeyler (mobilya ve duvarlar), açıkta bırakılan beton yüzeyler, gri beton görünümlü seramik ve doğal meşe kaplama tercih edilmiştir. Fan-coil, taze hava, sprinkler gibi elemanlar mekanların çeperlerinde çözülmüş böylelikle kademeli olarak mekan yüksekliği kullanımı maximize edilmiştir.

9-jpg 10-jpg 11-jpg13-jpg 14-jpg 15-jpg 16-jpg 17-jpg img_4673-jpg 1-jpg 2-jpg 3-jpg 4-jpg 5-jpg 6-jpg 7-jpg 8-jpg

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.