Yeni kurulan ofisler geçmişe göre daha renkli

0 2.475

CEMAL+TEKIN

Ekonominin büyümesine paralel girişimci sayısının artması gençleri devlet dairelerinden uzaklaştırırken, kendi işlerini kurmaya da yönlendiriyor. Genç patronların önceliğinin kendi tarzlarına uygun ofis kurmak olduğu belirtilirken, ofislerdeki mat ve kasvetli mobilyalar yerine pastel, spor çizgileri olan özel tasarım mobilyaları tercih ettikleri bildirildi.

Türkiye’nin en büyük zenginlik kaynağı olarak görülen genç nüfusun yeni patronları, gerek aile şirketlerinin başına geçerek, gerek kendi işlerini kurarak birbirinden farklı sektörlerde kariyerlerinin zirvesine doğru hızlı adımlarla çıkmaya devam ediyor.

Şirketlerin tepe yönetimlerinde yaşanan bu değişim, çalışma alanlarında kullanılan renkler ve mobilyaların çizgileri başta olmak üzere çok farklı alanlarda önemli dönüşümleri de beraberinde getiriyor.

Ekonominin büyümesine paralel girişimci sayısının artmasının gençleri devlet dairelerinden uzaklaştırırken, kendi işlerini de kurmaya yönlendirdiğinin altını çizen Ofis Tekin Exclusive Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Tekin, genç patronların önceliğinin kendi tarzlarına uygun ofis kurmak olduğunu, ofislerdeki mat ve kasvetli mobilyalar yerine ise pastel, spor çizgileri olan özel tasarım mobilyaları tercih ettiklerini bildirdi.

Tekin, dünya genelinde 21. yüzyılın ‘ben çağı’ olarak nitelendiğine değinerek, “Artık herkesin birincil önceliğinin kendisi olduğu bir dönemde yaşıyoruz. ‘Ben çağı’, sadece saç, kıyafet ve imaj gibi kavramları en üst sıraya taşımakla kalmadı, bireyin yaşamına dokunan her alanda kişiselleşen bir yapıyı da beraberinde getirdi” şeklinde konuştu.

“Yeni trend; spor çizgileri olan, pastel renkli mobilyalar”

Yaşanan bu değişime iş mekânları için birbirinden farklı en az 20 koleksiyon seçeneği sunarak katkı sağladıklarını anlatan Tekin, şöyle devam etti:

“Eski dönemlerde patronlar kendilerinin ve çalışanlarının rahatından ziyade ‘müşterilerim ne der’ mantığıyla hareket ediyor ve rutinleşen yapıya müdahale edemiyorlardı. O dönemlerde iş sırasında bir an için nefes almak isteyip kafasını kaldıran çalışanların gördükleri tek şey genellikle boş, düz ve tek renk bir duvar ile koyu renkli mobilyalardı. Artık devir değişti. Özellikle üçüncü kuşak patronların etkilerinin iyiden iyiye hissedildiği bugünlerde ofisler konfora, rahatlığa, verimli çalışma ortamına ve özgün tasarımlara kapılarını sonuna kadar açtı.”

“Ofisler daha sportif, daha renkli olacak”

Ofislerini birer ‘yaşam alanı’ haline getirebilmek adına kendilerinden profesyonel destek isteyen patron sayısının her geçen gün arttığını belirten Tekin, “Bu değişime tam da onların istediği gibi yeni trend üretimlerimizle cevap verdik. Sektörde bir dönem bu değişimin dönemlik olup olmadığı tartışılıyordu. Ama artık şunu net bir şekilde söyleyebiliriz ki ofisler daha sportif, daha renkli ve daha özgün alanlar olmaya devam edecek. Çünkü yöneticiler bu tarz ofislerde çalışanlarının verimliliğinin önceki dönemlere göre daha fazla arttığını tecrübe ettiler” dedi.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.