PAE Law Office

0 1.607

Dila+Gokalp+Architects+-+PAE+Law+Office+-+Kucuk+Toplanti+Odasi++

Dila Gökalp Architects tarafından tasarlanan PAE Law Office’de hukuktaki rasyonellik ve mahremiyet unsurlarından yola çıkılarak geliştirilen tasarım anlayışı, akışkan mekan kurgusu ve çağdaş detaylarla bir araya getirilerek, şeffaflık ve görünürlük ilkeleriyle yeniden yorumlanmış.

Mimari ve iç mimari tasarımların yanı sıra, disiplinlerarası yaklaşımlarla ürettiği projeleriyle tanınan Dila Gökalp Architects,PAE Law Office’in genç ve dinamik altyapısını modern bir anlayışla kurgulayarak, bir hukuk bürosunun iç mimari tasarımına aktarmış. Maya Meridien Tower’da konumlanan PAE Law Office’de, birimlerin birbiriyle olan ilişkileri günümüz çalışma mekanlarına uygun olacak şekilde yorumlanarak, ciddiyet, innovasyon ve dinamizmi bir arada barındıran bir tasarım konseptiyle vurgulanmış.

Mekanları Anlamlandıran Modern Detaylar

Dila Gökalp Architects, PAE Law Office’in tasarımında üç ayrı mekan stratejisi üzerine yoğunlaşmış ve iç mekanın tüm öğelerini kurgularken bu stratejiler üzerinden fikirler geliştirmiş. İlk olarak giriş, karşılama ve toplantı birimleri bir arada ele alınırken, ikinci olarak açık ve kapalı çalışma birimleri ve son olarak da fotokopi, faks ve mutfak gibi ofis hizmet birimleri, fonksiyonların birbiriyle olan ilişkileri de baz alınarak mekanlara entegre edilmeye çalışılmış. Birinci ve ikinci birimler arasında kayar kapı kullanılarak oluşturulan mahremiyet, istenildiğinde iki bölümün de tek bir hacim gibi çalışmasına olanak sağlayacak şekilde tasarlanmış.

PAE Law Office’in tasarımında, mekanların niteliklerini de destekleyecek malzemeler özenle seçilmiş ve uygulanmış. Brüt beton yüzeylerle hukuk bürosunun sahip olduğu çağdaş duruş ön plana çıkarılırken, ahşabın kullanılmasıyla da güven ve otorite hissi güçlendirilmiş. Dila Gökalp Architects’in neredeyse imzası haline gelen bir unsur olan metal sac malzeme kullanımı, diğer tüm malzeme seçimleriyle birlikte PAE Law Office’te dinamik ve inovatif bir iç mekan yaratılmasına yardımcı olmuş.

Dekoratif öğeler olarak kullanılan vintage objeler, modern Türk ressamlarının tabloları ve harita gravürleriyle daha bütüncül bir tasarıma sahip olan PAE Law Office’in tasarımında kullanılan tüm ahşap ve metal detaylar Dila Gökalp Architectstarafından tasarlanmış.

Dila+Gokalp+Architects+-+PAE+Law+Office+-+Buyuk+Toplanti+Odasi

Dila+Gokalp+Architects+-+PAE+Law+Office+-+Buyuk+Toplanti+Odasi+29

Dila+Gokalp+Architects+-+PAE+Law+Office+-+Buyuk+Toplanti+Odasi9

Dila+Gokalp+Architects+-+PAE+Law+Office+-+Calisma+129

Dila+Gokalp+Architects+-+PAE+Law+Office+-+Calisma529

Dila+Gokalp+Architects+-+PAE+Law+Office+-+Calisma+99

Dila+Gokalp+Architects+-+PAE+Law+Office+-+Calisma+36

Dila+Gokalp+Architects+-+PAE+Law+Office+-+giris+239

Dila+Gokalp+Architects+-+PAE+Law+Office+-+giris+776

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.