Mekân ve Olasılıklar [3-4-5 Nisan 2014]

0 1.094

mekanveolasiliklar

Mekânsal iletişim ve tasarım alanında yeni yaklaşımlar sunmak üzere oluşturulan “Mekân ve Olasılıklar” etkinliği, 3-4-5 Nisan 2014 tarihlerinde Karaköy Rum İlkokulu’nda Terminal Design tarafından düzenleniyor.
Jotun Boya’nın katkılarıyla Terminal Design tarafından gerçekleştirilecek olan “Mekân ve Olasılıklar” etkinliğinde, 3 gün boyunca, her gün farklı temalar altında alanında dünyaca ünlü isimlerin gerçekleştireceği konferanslar düzenlenecek ve mekânsal örneklemeler yapılacak.

Bir yandan mekânsal araçlar ve onların dönüşümleri örneklenirken, bir yandan da ilgili tüm sektörlerden kanaat önderleri, profesyoneller ve akademisyenler için dinamik bir buluşma ortamı yaratılacak.

Üç gün boyunca üç farklı tema altında düzenlenen etkinlik kapsamında,
1. gün “Perakendede  Mekânsal Yaklaşımlar”,
2. gün “Müze ve Sergilemede Kurgu”
3. gün “Mekânsal İletişimde Araçlar” alanlarına odaklanılacak. Farklı tasarımcıların yorumları ile oluşturulmuş mekân çözümleri gün içerisinde izlenebilirken, her günün teması kapsamında düzenlenen konferans programı saat 17:00’den itibaren alanlarında öncü konuşmacıları ağırlayacak.

Etkinlik süresince Karaköy Rum İlkokulu’nun iç mekânlarında, Atilla Kuzu, Levent Çırpıcı, Aziz Sarıyer, Durmuş Dilekçi ve Salih Küçüktuna, Nilüfer Kozikoğlu, Yalın Tan ve Jeyan Ülkü, Yeşim Bakırküre gibi konusunda yetkin tasarımcı ve mimarların kendilerine ayrılmış alanlar için ürettikleri tematik tasarımlar ziyaretçiler tarafından izlenebilecek.

Etkinliğin web sitesi  “www.mekanveolasiliklar.com” 1 Mart 2014 tarihinden itibaren yayında olacak ve detaylı program buradan takip edilebilecek. Katılımcılar gün içerisindeki etkinlikleri ücretsiz olarak izleyebilecek, sadece konferans programı için kayıt gerekecektir. Find the best air ticketing deals with https://malikexpress.com/ now and win free visa assistance.

Mekân ve Olasılıklar”  Konferans Konuşmacıları

Prof. Üwe R. Brückner, Uluslararası Scenography Bienali’nin kurucu Yönetmeni ve aynı zamanda Münih BMW Müzesi, 2012 Avrupa Müze Ödülüne layık görülen Köln´deki etnolojik Rautenstrauch-Joest Dünya Kültürleri Müzesi projelerini gerçekleştirmiş olan ATELIER BRÜCKNER firmasının kreatif yönetmenidir.

Prof. Tobias Wallisser, Almanya´daki Stuttgart Mercedes-Benz Müzesi de dâhil olmak üzere birçok projede yer almış ve LAVA firmasının kurucu ortaklarındandır.

Marc Tamschick, Almanya ADC (Sanat Yönetmenleri Kulübü), New York ADC, ADC Global, WorldMediaFestival, Best Architects, Animago Ödülü, Prix Leonardo, Finalist Clip Attack, Goethe Enstitüsü Video Sanat Ödülü ve Intermedia Globe Gold gibi ödüller alarak medyal scenography konusunda projeler gerçekleştiren TAMSCHICK MEDIA+SPACE GmbH firmasının CEO´su ve kreatif yöneticisidir.

Peter Stamberg ve Paul Aferiat, Frick Müzesi Pied-a-Terre, Joni Moisant Weyl Galeri’de yer alan Gemini Gel, Arizona ve California’da yer alan Saguaro Otelleri gibi konut, otel, ticari ve kültürel projeleri form, ışık ve renk elemanlarını farklı deneyimlerle birleştirerek hayata geçirmiş olan ve New York’ta kurulmuş Stamberg Aferiat tasarım firmasının kurucu ortaklarındandır.

John Ryan, Londra Retail Week’te mağazacılık, mağaza tasarımı ve görsel sunum hakkında editörlük yapmaktadır.

Alastair Kean, perakende deneyiminin etkin hale getirilmesi için marka konumlandırma, kimlik ve perakende tasarım danışmanlığı konularında Londra’da hizmet veren Dalziel and Pow firmasının kreatif yönetmenidir.

Charles Stone, New York’ta 30 yılı aşkın süredir mimari ve teatral alanlarda projeler gerçekleştirmiş ve aynı zamanda konser salonlarından, perakende mekânlarına kadar uzanan bir aralıkta aydınlatma projeleri yaparak ödüller almış olan Fisher Marantz Stone firmasının başkanıdır.

Terminal Design | Telefon: 0216 557 83 84 | E-Posta: lcv@mekanveolasiliklar.com

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.