2022’de Prefabrik Ev Fiyatları Ne Olacak?

0 1.887

2020 yılı itibariyle tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’yi de etkileyen Covid19 pandemi koşulları müstakil konut taleplerinde önemli artışa yol açmıştı. Prefabrik yapı sektörü ve konut yönelim tercihleri araştırma verilerine göre prefabrik evlere olan talep bu dönemde 4 kat gibi önemli bir oranda artış gösterdi. Bu artış trendi devam ediyor. Öncelikle şunu net olarak vurgulayalım ki pandemi koşulları ortadan kalksa bile prefabrik evlere olan mevcut ilgide bir azalma olmayacak. Bunun en önemli nedeni Türkiye nüfusunun büyük çoğunluğu şehirlerde yaşıyor. İstanbul, Ankara, İzmir gibi çok sayıda şehirde yoğun nüfusun getirdiği sorunlar müstakil ev talebini hep canlı tutuyor. Trafik sorunları, gürültü, kat kat dar mekanlı beton dairelerde zor yaşam şartları, stres gibi etkenler bunu tetikliyor. Her geçen yıl çok sayıda kentli insan ikinci bir ev seçiminde prefabrik ev fiyatlarına yöneliyor.

Prefabrik Ev Fiyatları İlgiye Rağmen Cazibesini Sürdürecek

Her türlü talep artışına rağmen şunu da vurgulayalım ki 2022 yılında talep ne kadar yoğun olursa olsun prefabrik ev fiyatları cazibesini koruyacak. Belki inşaat malzemelerinde bir önceki yıla göre maliyet artışlara öngörülenin üzerinde olabilir. Ama bu maliyet betonarme gibi klasik modeller için de geçerli.

Üstelik prefabrik evleri betonarme modelinden fiyat açısından ayıran önemli bir fark var. İşçilik uygulama giderleri. Prefabrik ev israf edilmeden modern tesislerde üretiliyor. Tek bir araçla Türkiye’nin her bölgesine kolayca sevk ediliyor. Aracın ulaştığı gün farklı ustalara ihtiyaç duymadan tek bir uzman ekiple kullanıma hazır kurulumla 3-4 gün içerisinde kullanıma sunuluyor. Prefabrik ev fiyatlarına hızlı üretim ve kurulumla beraber  işçilik giderlerini minimize eden üstünlük her zaman avantaj olarak yansıyor. Genel anlamda malzeme fiyatları artsa da işçilik uygulama avantajıyla prefabrik ev fiyatları müstakil yeni ev sahibi olmak isteyenlerini işini çok kolaylaştırıyor. 

İlginizi Çekebilir: Yalnızca 10 Metrekarelik Taşınabilir Bir Prefabrik Ev

2022’de Depreme Güvenli Yeni Bir Prefabrik Ev Sahibi Olun

Her şeye rağmen müstakil güvenli bir ev için 2022 yılı hayalinizi artık gerçeğe dönüştürebileceğiniz bir yıl olacak. Tabi ki çok sayıda avantaj fırsatını iyi değerlendirebilenler için. Aşağıda değerlendirmenizi kolaylaştırmak için bazı prefabrik ev fiyatlarına göz atmanızı öneririz. Prefabrik evle her geçen gün riski yükselen depreme karşı güvenli bir evle hazırlık yapabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir: Mimarlığın Betonlaşmamış Halleri (Alternatif Yapı Sistemleri)

64 m2 Kampanyalı Prefabrik Ev Fiyatı 98.000 TL

2+1 plana sahip bu ev ortalama bir ailenin gündelik yaşam ihtiyaçlarını en iyi karşılayacağı şekilde planlanmış. Salonla birlikte iki ayrı odası bulunuyor. Salonda mutfağa da yer verilmiş. Tuvalet ve banyo tüm donatılarıyla hazır. 

82 m2 2+1 Ev fiyatı 121.000 TL

Sadece 3 günde kurulumu tamamlanan bu eve boya sonrası kullanıma hazır şekilde oturmak için 15 gün sizin için yeterli olacak. Salon, iki oda ile birlikte bu modelde 10 m2 mutfak için yer ayrılmış.

100 m2 Prefabrik Ev 151.000 TL Fiyatla Şimdi Kampanyada

3+1 plan sunumuyla tasarımında en iyi modeller arasında yer alan bu ev müstakil konut beklentilerinin en iyi karşılığı. 

Prefabrik Hobi Evi Her Şey Dâhim 56.000 TL

Hobi evi beklentilerine özel tasarlanan bu ev 28 m2 büyüklüğü ile en ideal konutlar arasında. Önünde küçük bir verandadan bahçeye açılıyor. 17 m2 salon içerisinde oturma grubu yerleşimi çok kolay. İçinde tuvalet ve banyo da yer alıyor. Salonunun bir köşesinde tesisatıyla mutfak evyesi bulunuyor. 

45 m2 2+1 Prefabrik Eve 78.000 TL’ye Kolayca Sahip Olun

Müstakil ev nostaljisini yaşam isteyenlere özel tasarlanan bu evin kurulumu sadece 1 günde tamamlanıyor. Islak zemin ve şap uygulaması sonrası bir iki günde de boyası tamamlanan bu ev hemen kullanımınıza sunuluyor. 

51 m2 2+1 prefabrik eve 82.000 TL fırsatı

Pandemi günlerinde güvenli bir eve sahip olarak kendinizi ve ailenizi koruma altına alın.

73 m2 prefabrik evde yayla konforu. Fiyatı sadece 110.000 TL

Siz de şehir hayatının boğucu ortamından rahatsızsanız kendinizi doğaya atıp rahatlamanız için 2+1 ev size iyi gelecek. 

2+1 75 m2 prefabrik ev şimdi 114.000 TL

İnci güzelliğindeki bu ev size müstakil ev ayrıcalıklarını en iyi şekilde yaşatacak. Cazip fiyatıyla ev sahibi olabileceğiniz bu fırsatı kaçırmayın. 

87 m2 verandalı prefabrik evle dostlarınıza da yer açın 128.000 TL özel fiyatla

2+1 planda en geniş iç mekan sunumuyla ailenizle birlikte yeni bir ev size özel. Geniş verandasında dostlarınızı ağırlamak çok keyifli olacak. 

87 m2 3+1 plan ayrıcalığı ile kampanyalı fiyatı 123.000 TL

Kalabalık aileler için ekonomik bütçelerle 3+1 bölmeli ev planlar arasında seçkin bir model ayrıcalığı sizi bekliyor. 

2+1 ikiz evle dostluklar her yerde. 167.000 TL’ye iki ev ayrıcalığı

102 m2 ikiz ev modeli dostlukları dilediğiniz yere taşımaya özel tasarlandı. Tek çatı altında 2+1 iki ayrı müstakil konut bir arada.

91 m2 iki katlı prefabrik ev mutluluğu 178.000 TL

Modern mimari tasarımıyla iki katlı evlerde estetik görünümüyle öne çıkan bu evde kendinizi adeta Cunda adasından Egenin eşsiz maviliğine bakıyormuşcasına özgür hissedeceksiniz.

3+1 prefabrik konut güzellikleriyle 228.000 TL

Çift katlı prefabrik konutta geleneksel mimari birikimimizle modern mimari konsepti birleştiren güzellikler bir arada. 

4+1 iki katlı prefabrik ev prestijiniz olsun 270.000 TL

İki katlı prefabrik ev modelleri arasında seçkin tasarım ve iç kullanım ergonomisinin kazandırdığı konfor bir arada. 

4+1 iki katlı prefabrik evde arabanıza da yer açın 330.000 TL

206 m2 büyüklüğü ve albenisiyle iki katlı prefabrik evler arasında hemen fark ediliyor. İki kat birlikte kullanılacağı gibi ayrı girişlerle iki daire olarak da değerlendirilebilir. Bu modelde arabanızın kapalı otopark ihtiyacı da düşünülmüş.

Prefabrik Evlerde Karmod Avantajları Yanınızda

1986 yılından bugün hazır yapı sektöründeki uzmanlığıyla uzun ömürlü prefabrik konutlar üretiyor. Karmod’un modern mimari konseptteki yenilikçi ev tasarımları uzmanlarca özel yazılım bilgisayar programında gerçekleştiriliyor. Aynı program kullanımıyla henüz tasarım aşamasında evlerin yapı güvenliğinin sağlandığı statik hesaplamaları da yapılıyor. Tasarım ve yapı güvenliği aşaması sonrası testleri yapılan konutlar üretime alınıyor. 

Karmod prefabrik evlerin üretimi tam bilgisayar entegrasyonundaki yeni teknolojili makinelerde gerçekleştiriliyor. Bu aşamada tasarımla birebir detayda kusursuz imalat başarısı yakalanıyor. Hiçbir malzeme israfı olmadan modern tesislerde ön üretimi tamamlanan evler araca yüklenerek Türkiye’nin istenen bölgesine gönderiliyor. Nakliyenin tamamlandığı gün sahada hazır edilen Karmod uzman ekiplerince evin kurulumuna başlanıyor. Günler içerisinde başka ustalara gerek kalmadan duvardan çatıya, pencereden kapıya, elektrikten su tesisatına kadar aynı uzman ekipçe kurulum tamamlanıyor. 

Modern mimaride uzun ömürlü ve güvenli modelleri, teknolojik hatta israf edilmeden kusuru üretimi, kolay nakliyesi, yerinde başka malzemelere ve ustalara ihtiyaç duyulmadan hızlı kurulumuyla Karmod prefabrik ev mutluluğunuza özel. Tam yapı güvenliği, kullanım ergonomisiyle yeni evinizde huzurlu ve konforlu bir yaşam sizi bekliyor. 

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.