Rönesans Holding, St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu’na 4 anlaşmayla damga vurdu

Rönesans Holding, 22.'si düzenlenen St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu'nda (SPIEF) Amur Doğalgaz İşleme Tesisi, Sberbank, Moskova Bölgesel Yönetimi ve St. Petersburg tramvayıyla ilgili anlaşmaları imzaladı.

0 2.017
© Sputnik / Vladimir Astapkovich

Rönesans Holding’den yapılan yazılı açıklamaya göre şirket, Rusya’da gerçekleştirilen ve 100’den fazla ülkeden üst düzey yöneticiyi ağırlayan SPIEF’de dört anlaşmaya imza attı.

Şirket, Rusya’nın en büyük ve dünyanın sayılı doğalgaz işleme tesisinden biri olacak 2023 yılında tamamlanması planlanan Amur Gaz İşleme Tesisi’nin inşaat işleri için Maire Tecnimont ile 1.3 milyar euroluk sözleşme imzaladı. Bu anlaşmanın imzaları Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak ve İtalyan Maire Tecnimont Group CEO’su Pierroberto Folgiero tarafından atıldı.

Amur Gaz İşleme Tesisi imza törenine Gazprom Başkanı Aleksey Miller, Maire Tecnimont Başkanı Fabrizio Di Amato ve İtalya’nın Rusya Büyükelçisi Pasquale Terracciano da katıldı.

ILICAK: İŞ BİRLİKLERİ HEM RUSYA HEM DE TÜRKİYE’Yİ DAHA GÜÇLÜ KILACAK

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ilıcak, gerçekleştirilen iş birliklerinin Türk müteahhitlik sektörünün uluslararası arenada katma değeri yüksek nitelikli projeler üstlendiğinin bir kanıtı olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Bugün Rusya ve Avrupa’nın sayılı bina ve tesislerinde Rönesans Holding imzasının olması, Rusya’nın en önemli bölgelerinde bir Türk şirketinin varlığını sürdürmesi ve önde gelen projelere vizyonunu yansıtmasından kıvanç duyuyorum. Doğduğumuz topraklardan farklı coğrafyalara uzanan yolculuğumuzda, gücümüzü artırarak ilerlemek istiyoruz. Ortak projeleri hayata geçirmemizi sağlayacak bu iş birliklerinin hem Rusya hem de Türkiye’yi daha güçlü kılacağına inancım tam.”

Kaynak Sputnik
Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.