Dünyanın en iyi iç mekan tasarımcıları

2 27.535

İnsanlar tüm faaliyet alanlarında başarılı olamazlar. Belli bir konuda uzmanlaşması, insanı o konuda en iyi olması yolunda önemli bir adım olabilir. Zira birçok şeyle uğraşmak belli bir alanda en iyisi olmanızı engelleyebilir. İç mekan tasarımı önemli ve detaylı uzmanlık alanlarından birisi. Bu yüzden sizler için dünyada kendini belli alanlarda uzmanlaştırmış ve kendini bu alana adamış en iyi iç mekan tasarımcıları derlemesi yaptık.

1. Philippe Starck

Philippe-Starck-head-view

“Kapıları insanların zihinlerine açmayı seviyorum.” Philippe Starck

Starck, diş fırçalarından elektronik aletlere, sandalye ve iç mekan tasarımları gibi iç mekanı ilgilendiren oldukça geniş bir ürün tasarımı yelpazesine sahip ünlü bir Fransız tasarımcı. 1982 yılında eski Fransız Cumhurbaşkanı François Mitterrand ‘ın dairesinin içini tasarlayarak tanındı.

Louis Hayalet sandalye, Ero | S | sandalye, Bubble Club Kanepe ve Koltuk ve La Bohème tabure gibi ürün tasarımları en popülerlerinden. Aynı zamanda iç mekan tasarımı konusunda gelince eserleri arasında Hong Kong The Peninsula Hong Kong, Paris Kafe Costes ve diğer moda restoranlar, salonlar ve kulüpler yer alıyor.

Philippe Starck aynı zamanda konsept geliştirme üzerine fikir yürüten tasarımcılar arasındadır.

2. Karim Rashid

KARIM-RASHID-OTTAWA-CHAIR-2.tif

Karim Rashid, Mısır kökenli kendi kuşağının en iyi endüstriyel tasarımcılar biridir. Pek çok ürün tasarlanmış ve aynı zamanda iç mekan, moda, mobilya, aydınlatma, sanat ve müzik gibi pek çok alanda tasarım faaliyeti göstermiştir. Aynı zamanda 20’den fazla tasarımı sanat galerisi ve müzelerde sergilenen tarihe geçmiş bir tasarımcıdır.

Karim Rashid, tasarım anlayışı ile ünlü mimar Zaha Hadid’e benziyor. Zaha Hadid’in mimariye yansıttığı formu Karim, iç mekan ve ürün tasarımlarına yansıtıyor. Renkli ve akışkan oval, doğal formları tasarımına yansıtan Karim, bir etkinlikte tasarımcının materyaller ile direk olarak dokunsal ilişkide bulunması gerektiğini, 6000’den fazla materyali dokunsal olarak tanıdığını belirtmişti.

 

3. Patricia Urquiola

Patricia-Urquiola

Patricia Urquiola, İspanyol mimar ve tasarımcı. Ayrıca iç mekan tasarımları üzerine önemli isim yapmış kişilerin başında geliyor. Birçok ilginç ve benzersiz tasarıma imza attı. Bunlardan birisi de Porto Rico’da yapmış olduğu W Hotels Retreat & Spa on Vieques Island isimli otel projesi.

Aynı zamanda Yılın Tasarımcısı Ödülü ve Uluslararası Elle Decor Tasarım Ödülü aldı.

 

4. Federico Delrosso

Federico-Delrosso

1996 yılından beri mimarlık yapan Federico, özellikle müstakil ev tasarımları ve halka açık mekanlar üzerine çalışmalarını gerçekleştiriyor. Bir binanın mimarisi ile iç mimarisinin bir bütünsel tamamlayıcı olduğunu öne sürerken, doğallığa ve doğal malzemeye önem veriyor.

Federico, Milano’da bir tasarım stüdyosu açtı ve ahşap, cam ve demir ve hatta hepsi birlikte örneğin beton görünüşte farklı malzemelerden yaptığı beklenmedik kombinasyonları ile biliniyor.

Tasarımcı, İtalya ve Amerika’da çalışmalarına devam ediyor.

 

5. Thierry W. Despont

 

Thierry-W.-Despont

Bir tasarımcı, aynı zamanda bir sanatçı ve bir mimar ve o eski okuluna mensup olarak bilinir. Fransa’da doğdu ama tüm dünyada çalıştı. New York’da birçok sergi gerçekleştirdi. Müşteri kitlesinin büyük bir bölümünü ünlü sosyeteler oluşturuyor. Ayrıca özellikle otel projeleri üzerine odaklı çalışmalar gerçekleştirdi.

Abone olarak haberlerimizden anında haberdar olun.

2 Yorumlar
  1. çatı merdivenleri diyor

    Philippe Starck gerçekten muhteşem tasarımları mevcut

  2. B. Burak Kaptan diyor

    İyi de bunların hiçbiri içmimar değil ki.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.