Ofis çalışanları sağlık için ortopedik ürünleri tercih ediyor

0 79

avansas_ayak+destegi+

Saatlerce masa başında ve bilgisayar karşısında çalışan ofis çalışanlarının en sık karşılaştığı meslek hastalıkları arasında, uzun süre oturmaktan kaynaklanan ayak, bel, boyun ve sırt ağrıları yer alıyor. Bu nedenle ofis çalışanlarının ortopedik ürünler kullanarak çalıştıkları ortamı sağlıkları için elverişli ve konforlu hale getirmesi önem taşıyor.

Türkiye’nin internetteki ilk ve en büyük ofis marketi Avansas.com’un verilerine göre, Türkiye genelinde en çok tercih edilen ortopedik ofis ürünlerinin başında ayak desteği, bel yastığı ve sırt desteği geliyor. Ortopedik ofis ürünlerinin en çok tercih edildiği iller, iş hayatının merkezi olan İstanbul, Ankara ve İzmir. Ortopedik ürünleri en çok tercih eden sektörler ise, danışmanlık şirketleri, hastaneler ve sağlık kurumları, ticaret, medya ve inşaat.

Ofis çalışanlarının büyük bir bölümü neredeyse tüm gün masa başında ve bilgisayar karşısında çalışıyor. Ofis çalışanlarının en sık karşılaştığı meslek hastalıkları arasında, uzun süre oturmaktan kaynaklanan bel, boyun ve sırt ağrıları yer alıyor. Bu nedenle günün büyük bölümünü ofiste masa başında geçiren çalışanların ofislere uygun ortopedik ürünler kullanarak çalıştıkları ortamı sağlıkları için elverişli ve konforlu hale getirmesi önem taşıyor.

Türkiye’nin internetteki ilk ve en büyük ofis marketi Avansas.com, satış verileri üzerinden hangi ortopedik ofis ürünlerinin daha fazla tercih edildiğini, ortopedik ürünleri en çok tercih eden illeri ve sektörleri belirledi. Tüm işletme ve şirketlerin her türlü ofis ihtiyacını karşılayan Avansas.com’un verilerine göre, Türkiye genelinde en çok tercih edilen ortopedik ofis ürünlerinin başında ayak desteği, bel yastığı ve sırt desteği geliyor.

Ortopedik ofis ürünlerinin en çok tercih edildiği iller, iş hayatının merkezi olan İstanbul, Ankara ve İzmir. Bu illeri sırasıyla Antalya, Bursa ve Kocaeli takip ediyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.