Büyük firmaların ortak hayali: Çocuk Hastanesi

0 664

ferit-sahenk-21

Mehmet Ali Aydınlar ve Ferit Şahenk İstanbul’da çocuk dünyasına özel tasarlanacak, tam teşekküllü hastane yatırımı için anlaşma imzaladılar.

Son yıllarda büyük bir gelişme gösteren ve bölgede Türkiye’yi çekim merkezi haline getiren sağlık hizmetlerindeki yeni bir hamle, bu kez iş dünyasının iki önemli ismini bir araya getirdi. İstanbul’da 0-16 yaş grubu çocuklar için bir Çocuk Hastanesi kurmak üzere yola çıkan Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Acıbadem Üniversitesi Mütevelli Heyeti başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk,bir araya gelerek protokol imzaladı.

Acıbadem Üniversitesi ve Şahenk insiyatifi olarak kurulacak  Çocuk Hastanesi, Acıbadem Üniversitesi’nin akademik birikimiyle hizmet sunacak ve Türkiye’nin ve bölgenin referans çocuk hastanesi olacak.

“Bir hayali gerçekleştirmek için yola çıktık!”

Fortune Türkiye’nin haberine göre, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, uzun yıllardır hayalini kurduğu Çocuk Hastanesi’nin hayata geçebilmesi için Türkiye’nin öncü sağlık grubu, Acıbadem ile işbirliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirterek şunları söyledi:

“Hayatımın en mutlu olaylarından birini kamuoyu ile paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İnsanların hayatında en önemli değerin sağlık olduğu gerçeğini biz de aile olarak her zaman yaptığımız yatırım ve desteklerle altını çizmekteyiz; Ayhan Şahenk Vakfı ile önemli sağlık hizmetlerini Türkiye’nin her tarafına elimizden geldiğince götürmeye gayret etmekteyiz. Bugün ülkemizin ve dünyanın önde gelen sağlık kuruluşlarından birinin kurucusu olan ve dünya standartlarında bir sağlık üniversitesine imzasını atmış bulunan, değerli dostum Mehmet Ali Aydınlar ile hayalimi gerçekleştirmeye çok yakınım. Yalnızca çocuklar için, doğumdan itibaren onları kucaklayacak dünyadaki en ileri teknolojileri ve Ar-Ge’yi bünyesinde barındıracak olan hastane projesi gerçekleşme yolunda.”

“Türkiye’ye, örnek bir Çocuk Hastanesi kazandıracağız!”

Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Acıbadem Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ise, çocuklara yönelik verilecek sağlık hizmetlerinin özelleştirilmiş olması gerektiğine dikkat çekerek Türkiye’nin ciddi anlamda çocuk hastanesi ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.