Cep Telefonları Her Kapıyı Açacak

0 1.755

twist-go

Ev anahtarı, otopark girişi ve ofis kimlik kartlarının yerini cep telefonları alıyor. Resepsiyonsuz otel mümkün olurken, eve gelen bakıcı ya da yardımcılar için sınırlı izinli ya da tek kullanımlık anahtarlar oluşturulabiliyor.

Elektronik güvenlik sektörünün lider ismi Sensormatic yeni çözümü HID Twist & Go ile kartlı geçişte yeni bir dönem başlatıyor. Artık akıllı telefonlar, ev anahtarı, otopark giriş kartı ya da ofis kimliğine dönüşüyor. Böylece kart ya da anahtar taşımaya gerek kalmıyor, kişiler cep telefonlarını sürekli yanlarında taşıdıkları için kart unutma ya da kaybetme derdi de son buluyor.

Bu uygulamayla işten çıkarken, sonrasında site otoparkına girerken hatta ev anahtarı olarak cep telefonları ve mobil cihazlarımızı kullanabileceğiz. Yeni sistemde tüm giriş kartlarının yerini cep telefonları ve mobil cihazlar alıyor. Telefonu okuyucu karşısında özel bir hareketle çevirerek ya da okuyucuya yaklaştırarak rahat ve hızlı bir geçiş sağlanıyor.

Resepsiyonsuz Otel

Resepsiyonu olmayan bir otel olabilir mi? Yeni HID Twist & Go ile mümkün. Bu otelde rezervasyonunuzu yaptığınız anda oda numaranız cebinize gelecek ve siz check in için hiç resepsiyona uğramadan direk odanıza çıkıp, cep telefonunuzla kapınızı açabileceksiniz. Hatta mobil ödeme seçenekleri ile yine resepsiyona uğramadan otelden ayrılabileceksiniz.

Bakıcı ya da Yardımcılar için Tek Kullanımlık Anahtar

HID Twist & Go ile belirli kişilere belli zaman aralıkları için özel geçiş hakkı vermek mümkün. Sistemle eve belli zamanda girip çıkan bakıcı ya da yardımcılar için tek kullanımlık ya da belli zamanlarla kısıtlı anahtarlar yaratabiliyor. Ayrıca bu kişilerin eve giriş ve çıkış saatleri sistem üzerinden takip edilebiliyor.

Özel yetkili geçiş

HID Twist & Go’nun belli zaman aralıkları için özel geçiş hakkı vermek ofislerde de hayatı kolaylaştırıyor. Örneğin ofise toplantıya gelen bir konuğunuza danışmaya hiç uğramadan otopark, ofis giriş hatta toplantı giriş izni verilebiliyorsunuz. Bunun için cep telefonlarına uygulamayı göndermeniz ve onların sistemi aktif etmeleri yeterli oluyor. Sistem gelecekte ofislerde resepsiyonist kavramının da ortadan kalkmasına neden olabilir.

Mesai Dışı kullanım

HID Twist & Go’nun belli zaman aralıkları için izin verme imkanı sunması, gece mal dağıtımı yapan perakendeci ve fabrikalar için de büyük kolaylık sunuyor. Yükleme ve boşaltma için gelen kamyonlara sadece belli zaman dilimleri için giriş yetkisi verilebiliyor. Böylece yükleme ve boşaltma işlerine birinin eşlik etmesi ihtiyacı ortadan kalkıyor.

Kurulumu oldukça basit olan sistemde, kullanıcılar cep telefonu ya da mobil cihazlarına indirdikleri bir uygulama ile kendi mobil kimliklerini oluşturup, kullanıma başlıyorlar. Şirketler ise web sitesi üzerinden yeni kimlik yaratma ya da kimlik iptali gibi işlemleri kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştiriyorlar. Sistem IPhone® ve Android ™ işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazlarca destekleniyor.

Kartlı Geçiş Kontrol Sistemleri, endüstriyel tesislerde, iş yerlerinde, sitelerde ya da okullarda; kısaca insanların giriş ve çıkışlarını kontrol altına alınmasının ihtiyaç duyulduğu her yerde kullanılabiliyor. Sistem, bir işletmede kontrol edilmesi ve yetkilendirilmesi istenen bölümlere sadece ilgili kişilerin girmesini de sağlıyor. Tüm giriş-çıkış hareketleri ilgili sisteme kaydedilerek detaylı raporlama alınabiliyor.

Twist & Go HID Güvenli Kimlik Servis portalı ile benzersiz ve son derece kolay uygulama ve YÖNETİM deneyimi sunuluyor. Yöneticiler sadece, kullanıcıların Bluetooth veya NFC özellikli telefonlarına, HID Mobil Geçiş uygulamasını doğrudan indirmeleri için bir davetiye gönderiyorlar. İlgili uygulamayı indirdikten ve kayıt olduktan sonra, mobil kimlikler anında oluşturulabiliyor, iptal edilebiliyor ya da yayınlanabiliyor. Sistem yöneticisinin kolay ve verimli kullanımı için tasarlanmış portal, yöneticilerin tekli ya da çoklu kullanıcı kimliklerine ilişkin süreç yönetimini hızlıca yapmalarına yardımcı oluyor.

 

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.