İç mimarlar Odası Ankara Şubesi Vali Yüksel’i ziyaret etti

0 899

4

İç Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Emrah Kaymak ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ankara Valisi Alâaddin Yüksel’i makamında ziyaret etti.

Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “İç mimarlık, bir mekânı insan ruhuna hitap edecek şekilde düzenleme sanatıdır. Bu nedenle sanatçı kişiliğinizle insanların bulundukları mekândan zevk almaları, yaşama dair hissetmeleri adına önemli bir görevi üstlenmiş bulunmaktasınız.” dedi.

Önceden lüks sanılan birçok mimari ayrıntının artık insanların temel ihtiyacı haline geldiğini söyleyen Vali Yüksel “Bu ihtiyaçların en başında iyi bir yaşam alanı isteği gelmektedir. İnsanlar, yaşadıkları alanlara ve çevrelerine özen gösterirler. Bu çabaların birleşimi sonucu insanların estetik ve güzellik ihtiyacına en iyi şekilde cevap vermeyi prensip edinen iç mimarlık mesleği sizlerin sayesinde her geçen gün önemini ve değerini artırmaktadır.”dedi.

İç Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Emrah Kaymak da “Ankara ilinde İç Mimarlar Odası olarak Sayın Valimiz Alâaddin Yüksel’in tecrübesini, varlığını ve desteğini her daim yanımızda hissediyoruz. Kendisine Ankaralı İç Mimarlara gösterdiği dikkatten ve ortak çalışma adına tanıdığı fırsatlardan dolayı teşekkür ediyoruz.”dedi.

İç Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Emrah Kaymak ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ziyaretin sonunda tarihi Vilayet Binasında toplu fotoğraf çekildiler.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.