İç Mimarlık Dergisi
Mimarlık, Tasarım Haber Platformu

Uluslararası Mimari Tasarım Zirvesi

Mimarlığın, İç Mimarlığın ve Endüstriyel Tasarımın kapsam ve değerini, güncel uluslararası odaklarla tartışacağı etkinlik, 14-15 Nisan 2017’de İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Teması ‘Mimari Tasarım Sürecinde Disiplinlerarası İlişkiler’ olarak belirlenen zirve öncelikle mimarlık mesleğinin taşıdığı işlevsel ve sanatsal özellikler göz önüne alındığında başta güzel sanatlar, endüstri ürünleri, mühendislik, felsefe, psikoloji, sosyoloji olmak üzere çok disiplinle ilişkiyi güçlendirmeyi hedeflemektedir. Mimari tasarımında verimliliği sağlamanın ön koşulu hiç kuşkusuz ki farklı disiplinlerle kurulacak programlı ilişkilerle mümkündür.

Yaşamı yeniden biçimlendirerek değişime imkân tanıyan her alanda ve yaratıcılığın gelişiminde disiplinlerarası işbirliğinden yararlanmanın gerektiği yadsınamaz. D.N. Perkins’in ‘Disiplinlerin kesiştiği noktada yenilik olasılığı artar’ diyerek vurguladığı gibi Uluslararası Mimari Tasarım Zirvesi de mimari tasarıma yeni açınımlar kazandıracak bir platform oluşturacaktır.

‘Mimari Tasarım Zirvesi’ Mimarlığın, İç Mimarlığın ve Tasarımın kapsam ve değerini, güncel uluslararası odaklarla tartışarak toplumun bu konudaki farkındalığını arttırmayı amaçlamaktadır.

Tarih

14 Nis 2017 - 15 Nis 2017

Zaman

Bütün gün

Yer

Haliç Kongre Merkezi
İstanbul
QR Code

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.