Modern Mimariyi Yansıtan Bina Fotoğrafları

Alman mimari fotoğraflarına hayran kalacaksınız.

0
1257

Alman mimari denilince geometrik, modern kelimeleri direkt akla gelebiliyor. Binalarında bunu yakalayıp fotoğraflayan Paul Eis, mimarlık eğitimi almak isteyen 18 yaşında bir genç.

Instagram’da the_architecture_photographer adlı hesabında Hamburg ve Berlin’deki binaları canlı renkler ile yeniden yorumluyor. Walter Gropius’un Bauhaus arşivinden Frank Gehry’nin DZ Bank binasına kadar pek çok yapıya hesabında yer veren Eis’in amacı ise bu önemli mimarlık örneklerini renklendirerek daha çok ilgi çekici hale getirmek. 

Paul Eis bu süreci, tasarım dünyasının nabzını tutan Dezeen’e şöyle anlatıyor: “Instagram projeme 2015 yazında başladım. Ancak kendimi bildim bileli mimariye ilgim var ve bu alan üzerine eğitim almak istiyorum.  Renklendirdiğim ilk yapılar, Doğu Berlin’de bulunan ve net geometriye sahip tipik sosyalist konut yapılarıydı. Hayran olmakla birlikte, biraz renk katarsam monoton olmanın ötesine geçerler diye düşündüm. Mavi arka plan kullanıyorum, böylece binalar görselin odak noktası oluyor. Fotoğraf çekme süreci ise benim için en önemli bölüm diyebilirim. Geniş açılı lens sayesinde derin bir görüntü elde ediyorum”.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here